Hudební zážitky podtrhnou i krásy města Kroměříže

Hudební zážitky podtrhnou i krásy města Kroměříže

Klasická hudba v kulisách krásného historického města dodává festivalu Hudební Kroměříž a Letní hudební akademii zcela nezaměnitelnou atmosféru. I letos organizátoři zvolili pro aranžmá koncertů prostředí kroměřížské Květné zahrady, která patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku a od roku 1998 je zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Není proto náhodou, že během festivalu Hudební Kroměříž se zde uskuteční hned tři koncerty, které by jistě neměly uniknout pozornosti milovníků klasické hudby.

Zahajovací koncert v pátek 12. srpna tentokrát přivítá návštěvníky v prostorách osmiboké barokní Rotundy s bohatou vnitřní freskovou a štukovou výzdobou. Mimořádný hudební zážitek  Slavnostního symfonického koncertu v neděli 14. srpna a následně i Závěrečného koncertu „Návrat Amadea“ v pátek 19. srpna umocní velkorysé prostory klasicistního Skleníku.

Klavírní recitál Ivo Kahánka a Nory Lubbadové, besedy s Václavem Hudečkem nebo Jiřím Pavlicou, přednáška Život na zámku i studentské koncerty se letos opět po roce vrací do prostor KINA NADSKLEPÍ (Milíčovo náměstí 488/2, Kroměříž).

Výuka pro účastníky Letní hudební akademie se potom již tradičně odehrává v prostorách ZUŠ Kroměříž a Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

Kompletní program festivalu Hudební Kroměříž naleznete ZDE.