Detail události

13. 8. 2022

19:00

KINO NADSKLEPÍ,
KROMĚŘÍŽ

Klavírní recitál Ivo KAHÁNEK & Nora LUBBADOVÁ

Špičkový klavírní virtuos a laureátka LHAK

W. A. Mozart, Antonín Dvořák, Sergej Rachmaninov, Robert Schumann, Ferenc Liszt

umělci
Nora_Lubbadova_autor_martin_suchanek-(7)
Nora Lubbadová
klavíristka

Třináctiletá Nora Lubbadová je mimořádným klavírním zjevem. Již ve čtyřech letech si vyžádala klavírní lekce /žákyně J. Šnederflerové v ZUŠ Olešská Praha 10/, dosud si zahrála na desítkách soutěží motivována možností hrát pro posluchače. V sedmi letech, kdy poprvé vystoupila s orchestrem, byla tak okouzlena hudbou, že chtěla na pódiu zůstat. O tři roky později Nora sama objevila televizní soutěž Louskáček v Moskvě, podařilo se jí postoupit do finále a mohla si tak zahrát s Moskevskou filharmonií. O rok později vystoupila v Budapešti s Dohnányi orchestrem. Zdobí ji absolutní vítězství v soutěži Pro Bohemia v Ostravě, Prague Junior Note, Mladí pianisté hrají na klavíru Steinway, Bachovská cesta, Virtuosi per musica di pianoforte, která se konala v roce 2021 a která je jednou z neprestižnějších soutěží u nás. V loňském roce se stala laureátkou LHAK, studovala ve třídě klavíristy Ivo Kahánka. V době pandemie se otevřela možnost soutěžit s dětmi z celého světa díky soutěžím pořádaným online a i tam Nora všechny soutěže vyhrála: Grand Prize Virtuoso v Bonnu a speciální cena Výjimečný mladý talent, Piano Talents v Milánu, Putra international, Piano competition Gloria Artist Vienna, získání Grand Prix a v roce 2021 účast na koncertě vítězů ve Vídni, Crescendo International competition, International competition New York – Speciální cena Výjimečný talent, Grand Prize Virtuoso a koncert laureátů v dubnu 2022 v proslulé budově Royal Albert Hall v Londýně, Chopin Avenue v Honkongu r. 2020 a duben 2022 1.cena nejen v sólovém klavíru, ale i v kategorii klavírní koncert, Cena za nejlepší výkon Chopinova díla a GRAND PRIZE / VELKÁ CENA/.

IVO_KAHANEK
Ivo Kahánek
klavírista

Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace. V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině.
Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall. Tam v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č.4 Inkantace Bohuslava Martinů. Ivo Kahánka si vybral Sir Simon Rattle ke dvěma vystoupením s Berlínskou filharmonií v listopadu 2014. Ivo Kahánek pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a má za sebou úspěšná vystoupení s Mahler Chamber Orchestra, Wiener Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra Glasgow, Essener Philharmoniker, Orchestrem WDR Kolín nad Rýnem, Curyšským komorním orchestrem a mnoha jinými. V roce 2018 se stal držitelem ceny Classic Prague Award za sólistický výkon roku.

Zakoupení lístku on-line