Letošní ročník akademie chystá řadu novinek

Letošní ročník akademie chystá řadu novinek

Už 5. rokem se do Kroměříže v polovině srpna sjedou studenti hudebních oborů, špičkoví lektoři, partneři a podporovatelé tohoto projektu, organizátoři i všichni milovníci klasické hudby. Letošní ročník Letní hudební akademie tak bude zcela jedinečný.

Kromě bohatého programu pro veřejnost plného koncertů, besed a přednášek tak opět přinese řadu příležitostí pro studenty zdokonalit se ve svém oboru, seznámit se s novými přáteli a užít si krásnou atmosféru letní Kroměříže.

Jubilejní ročník však přinese také řadu novinek. Poprvé například tematicky nahlédneme do oblasti folklóru. Hostem Tomáše Netopila při jedné z besed totiž bude hudebník a folklorista Jiří Pavlica.

Naprosto výjimečný hudební a dramatický zážitek čeká na návštěvníky a hosty závěrečného koncertu s názvem Návrat Amadea. Mozartovské melodie poprvé v rámci Hudební Kroměříže podtrhne mimořádná scénografie zasazená do kouzelného prostředí Květné zahrady a také hvězdné lektorské obsazení koncertu. Poprvé v rámci akademie také společně vystoupí Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka a také sólisté Michaela Fukačová (violoncello), Fedor Rudin (housle) a Pavel Nikl (viola) za doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Tomáše Netopila.

Další novinkou a zpestřením pro studenty bude možnost ve dnech 15. a 16. srpna ocenit (a hlavně ochutnat) kuchařské umění šéfkuchaře Tomáše Regera z brněnské restaurace Element, který stejně jako lektoři akademie sbíral zkušenosti po celém světě. A stejně jako Tomáš Netopil pochází z Kroměříže.

Každý rok mají možnost studenti také získat užitečné informace a dovednosti důležité pro jejich hudební kariéru. V minulých letech tak zjistili, například jak zvládat trému nebo jak komunikovat s médii. Letos budou mít příležitost diskutovat s odborníkem z oblasti medicíny. V rámci přednášky MUDr. Jitky Vydrové mohou nalézt odpověď na otázku co by měl zpěvák vědět o svém hlasovém nástroji.