Hudební Kroměříž pokračuje koncerty studentů i besedami o hudbě a její budoucnosti

Hudební Kroměříž pokračuje koncerty studentů i besedami o hudbě a její budoucnosti

V pondělí 16. a v úterý 17. srpna se kroměřížské veřejnosti představí studenti Letní hudební akademie na dvou koncertech pod názvem Budoucí mistři. Na programu je také beseda o Leoši Janáčkovi a odborné fórum o budoucnosti kultury za účasti bývalého ministra kultury Ilji Šmída, psychiatra a pedagoga Cyrila Höschla, dirigenta a zakladatele akademie Tomáše Netopila a dalších hudebních odborníků.

Spojené projekty Letní hudební akademie Kroměříž (LHAK) a festivalu Hudební Kroměříž nabízí další bohatý program dostupný pro veřejnost. Studenti, kteří letos akademii navštěvují, poprvé zahrají na společných vystoupeních. Koncert Budoucí mistři I. se uskuteční v pondělí 16. srpna od 19 hodin v aule pedagogické školy, koncert Budoucí mistři II. se odehraje na stejném místě o den později, v úterý 17. srpna v 19 hodin.

Aula bude začátkem týdne hostit i dvě besedy věnované hudbě. V pondělí 16. srpna v 17 hodin se bude otázce „Jaký byl skutečný Janáček“ věnovat muzikolog a odborník na Leoše Janáčka doc. Jiří Zahrádka.

Novinkou letošního programu je pak odborné Kulturní fórum, které proběhne v úterý 17. srpna v 15 hodin. Tématem debaty bude budoucnost kultury, její význam pro rozvoj člověka i její směřování v současné době. Pozvání k besedě přijali bývalý ministr kultury, muzikolog a pedagog Ilja Šmíd, hudebníci – lektoři LHAK Barbara Maria Willi, generální ředitel České filharmonie David Mareček, Ivo Kahánek a Tomáš Netopil, psychiatr a pedagog Cyril Höschl a ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.

I v dalších dnech bude možné navštívit koncerty a besedy zaměřené na klasickou hudbu. Detailní program a možnost nákupu i rezervace vstupenek je k dispozici na hudebnikromeriz.cz.

Více informací také na www.academykromeriz.com