Slavnostní zahajovací koncert navštívila řada osobností

Slavnostní zahajovací koncert navštívila řada osobností

Atmosféra zahajovacího koncertu ve Skleníku Květné zahrady byla opět výjimečná. 4. ročník Letní hudební akademie Kroměříž důstojně zahájila řada osobností, která popřála lektorům, studentům i pořadatelům klidný průběh, nabití nových zkušeností i osobních vazeb a návštěvníkům příjemné koncertní zážitky.

První koncert letošního ročníku si nenechali ujít významní hosté hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Mons. Jan Graubner, za město Kroměříž Daniela Hebnarová, v publiku se objevil také kroměřížský rodák a současný předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček, nebo houslista Hradišťanu Jiří Pavlica.

Celým večerem slovem provázel generální ředitel České filharmonie David Mareček. Pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila se představil špičkový houslista Jiří Vodička a také velmi talentovaný zástupce přicházející generace mladých umělců, loňský laureát LHAK – držitel Ceny Akademie klasické hudby, houslista Roman Červinka. Sólisty doprovodila Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

Program nabídl skladby Johannesa Brahmse, Niccola Paganiniho, Pabla de Sarasate, po přestávce následoval Modest Petrovič Musorgský.

I v dalších dnech bude možné navštívit koncerty a besedy zaměřené na klasickou hudbu. Detailní program a možnost nákupu i rezervace vstupenek je k dispozici na hudebnikromeriz.cz.

Více informací také na www.academykromeriz.com