Třetí ročník mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž zahájil registraci studentů do sólových akademií

Třetí ročník mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž zahájil registraci studentů do sólových akademií

Od 15. do 22. srpna 2020 ožije Kroměříž hudbou. Úspěšná Letní hudební akademie známého dirigenta Tomáše Netopila zde uskuteční svůj třetí ročník a opět nabídne mladým hudebníkům možnost studovat pod vedením špičkových lektorů. V sólových akademiích otevře hned deset hudebních oborů. Zájemci o účast se již mohou hlásit na webu akademie, uzávěrka přihlášek je 20. května.

Studentům konzervatoří, vysokých škol a dalším mladým hudebníkům se po roce znovu otevírá příležitost ke studiu Letní hudební akademie Kroměříž. Projekt s mezinárodní účastí tentokrát obsáhne deset oborů, jejichž lektory budou špičkoví interpreti a odborníci: Radek Baborák a Bohdan Šebestík (lesní roh), Jan Mráček a Jiří Vodička (housle), Kateřina Kněžíková (zpěv), Michaela Fukačová (violoncello), Barbara Maria Willi (cembalo), Pavel Nikl (viola, komorní hra), David Mareček (hudební projekty), Zdeněk Klauda (klavírní spolupráce) a Lukáš Moťka (trombon).

Zájemci o výuku těchto oborů se mohou hlásit prostřednictvím formuláře až do 20. května 2020. Samotná akademie proběhne od 15. do 22. srpna.

„Těší mě, že letos díky rozšíření akademie, většímu počtu nabízených oborů i vyučujících lektorů můžeme dát šanci více hudebníkům,“ uvedl zakladatel a umělecký ředitel Tomáš Netopil. O výběru studentů rozhodnou osobně přímo lektoři jednotlivých oborů.

Úspěšní uchazeči se pak mohou těšit nejen na šest dní výuky se svými lektory a minimálně čtyři sólové hodiny, ale i na aktivity vedoucí k dalšímu osobnostnímu rozvoji, jako je např. práce s trémou a média trénink. Vybraní studenti si také zahrají v orchestru pod vedením Tomáše Netopila nebo vystoupí sólově na festivalu klasické hudby Hudební Kroměříž, který se bude konat od 10. do 22. srpna.
Nejlepší účastníci akademie budou oceněni Cenou Akademie klasické hudby, Cenou Zlínského kraje a Cenou LHAK.