Do Kroměříže dorazí největší esa klasické hudby Kateřina Kněžíková, Ivo Kahánek, Michaela Fukačová i Adam Plachetka

Do Kroměříže dorazí největší esa klasické hudby Kateřina Kněžíková, Ivo Kahánek, Michaela Fukačová i Adam Plachetka

V termínu od 12. do 20. srpna dostanou mladí hudebníci opět možnost učit se od těch nejlepších lektorů. Letní hudební akademie Kroměříž dirigenta Tomáše Netopila už nyní otevírá obory pro sólové hráče, komorní hru i výuku orchestrální hry.

Kromě Tomáše Netopila budou lektory LHAK 2022 Kateřina Kněžíková (zpěv), Ivo Kahánek (klavír), Michaela Fukačová (violoncello), Pavel Nikl (viola, komorní hra), Fedor Rudin (housle), Barbara Maria Willi (cembalo), David Mareček (hudební management), Zdeněk Klauda (klavírní spolupráce) a Petr Ries (kontrabas).

Mezi lektory nebude letos chybět charismatický mladý francouzsko-ruský houslista, špičkový sólista a dirigent, bývalý koncertní mistr Vídeňské filharmonie Fedor Rudin, který momentálně působí jako hostující dirigent Gruzínské národní filharmonie.  „Fedor loni přijal pozvání na poslední chvíli a skvěle zastoupil jednoho z lektorů, který onemocněl. Město i atmosféra akademie mu natolik učarovala, že i letos s nadšením přijal naše pozvání. Máme velkou radost, že se jeden z nejunikátnějších koncertních umělců současné generace, posílí náš lektorský tým,“ uvedl umělecký ředitel akademie Tomáš Netopil.

Každoročně je součástí akademie i speciální obor zaměřený na hudební management pod vedením generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka. „Doposud neměli jeho studenti možnost předvést v praxi nabité vědomosti přímo během akademie. Letos ale budou mít jeho účastníci poprvé unikátní příležitost podílet se na kompletní přípravě a produkčním zajištění slavnostního závěrečného koncertu. Pro ně tak činnost bude zahájena už s předstihem, již několik měsíců před akademií,“ vysvětlila výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová.

Studenty pro své obory si budou vybírat přímo jednotliví lektoři, a to na základě přihlášek a dodaných nahrávek. Přesné dispozice zájemci naleznou na http://www.academykromeriz.com/prihlaska-akademie/.

Více informací na www.academykromeriz.com

 

Kontakt pro média

Ing. Kateřina Martykánová

PR manager

tel.: 602 576 870

e-mail: martykanova@academykromeriz.com