5. ročník Mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž se blíží, byl spuštěn přihlašovací systém

5. ročník Mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž se blíží, byl spuštěn přihlašovací systém

Už po páté nabídne kroměřížská akademie mladým hudebníkům výuku se špičkovými lektory. Letní hudební akademie Kroměříž dirigenta Tomáše Netopila se bude konat od 12. do 20. srpna 2022. Otevřeny budou kurzy  pro sólové hráče v oborech housle, violoncello, viola, cembalo, kontrabas, klavír, zpěv, korepetice a studium pro hudební manažery. Dále LHAK otevírá komorní hru pod vedením Pavla Nikla a studenti smyčcových oborů mohou vyzkoušet orchestrální hru pod vedením dirigenta Tomáše Netopila.

Výjimečná příležitost setkat se s vrcholnými interprety klasické hudby a učit se od nich. To je Letní hudební akademie v Kroměříži (LHAK). Mladí hudebníci se zájmem o tuto zkušenost se do letošního ročníku akademie mohou hlásit od začátku února. Termín uzávěrky přihlášek je stanoven na 12. 6. 2022. Pro zapojení do realizačního týmu v rámci sekce „Hudební projekty“ je nutné zaslat přihlášku do 28. 2. 2022.

Kromě Tomáše Netopila budou lektory LHAK 2022 Ivo Kahánek (klavír), Fedor Rudin (housle), Kateřina Kněžíková (zpěv), , Michaela Fukačová (violoncello), Barbara Maria Willi (cembalo), Pavel Nikl (viola, komorní hra), David Mareček (hudební management), Zdeněk Klauda (klavírní spolupráce) a Petr Ries (kontrabas).

Sólové obory se budou vyučovat od 12. do 20. srpna. Paralelně bude pracovat i smyčcový orchestr, který poté bude pokračovat zářijovým soustředěním v Praze. Orchestrální akademie se uskuteční ve spolupráci s Akademií klasické hudby, pořadatelem festivalu Dvořákova Praha.

Studenty pro své obory si budou vybírat přímo jednotliví lektoři, a to na základě přihlášek a dodaných nahrávek. Přesné dispozice zájemci naleznou na http://www.academykromeriz.com/prihlaska-akademie

Pro širokou veřejnost bude určený doprovodný program tvořící festival klasické hudby Hudební Kroměříž. Jeho součástí budou od 10. do 22. srpna koncerty, zajímavé přednášky a workshopy. Dramaturgie festivalu se ujal přímo Tomáš Netopil a prostor zde dostanou jak úspěšní frekventanti akademie, tak jejich slavní lektoři či další hudební hosté. Koncerty se odehrají z velké části v památkách UNESCO.

Více informací na www.academykromeriz.com

 

Kontakt pro média

Ing. Kateřina Martykánová

PR manager

tel.: 602 576 870

e-mail: martykanova@academykromeriz.com