Přihláška do orchestrální akademie

Přihláška do orchestrální akademie

POZOR ZMĚNA!

Orchestrální akademie letos proběhne v pozměněné podobě, proto již NEPŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY. Rádi se s Vámi setkáme na některém z koncertů v Praze a Kroměříži nebo na individuálních kurzech Sólové akademie v Kroměříži.

Co jako student Orchestrální akademie získám?
  • 7 dní soustředění orchestru v Kroměříži, dělené i hromadné zkoušky, vedení hráčů ČF a dirigenta Tomáše Netopila, zkoušky orchestru v Praze – tj celkem 18 frekvencí obnášejících minimálně 35 hodin výuky. Student Orchestrální akademie získá výjimečnou orchestrální zkušenost, možnost sdílení zážitků, inspirativní prostředí historického města Kroměříž a zkušenost s účinkováním na prestižním mezinárodním festivalu klasické hudby Dvořákova Praha.
  • odehraji 2 koncerty pod vedením dirigenta Tomáše Netopila /Kroměříž, Dvořákova Praha/
  • ubytování v Kroměříži a v Praze
  • možnost účastnit se jako divák doprovodného koncertního programu LHAK, společná setkání s lektory a hosty LHAK, možnost využít aktivity rozvoje osobnosti hudebníka
  • vybraní studenti mohou získat stipendium
  • každý student získá osvědčení o absolvování OA
Kurzovné 9.000,- Kč / 350 euro

Orchestrální akademii pořádá Akademie klasické hudby (pořadatel MHF Dvořákova Praha) ve spolupráci s mezinárodní Letní hudební akademií Kroměříž.

Myšlenka orchestrální akademie v Kroměříži zůstává aktuální pro rok 2021 a léta další. To, že se díky globálním okolnostem nemůže letos fyzicky konat v rámci LHAK,  neznamená konec projektu. Právě naopak. Proto se pořadatelé MHF Dvořákova Praha, tedy Akademie klasické hudby, rozhodli za každou cenu koncert 13. 9. 2020 ve Dvořákově síni Rudolfina pod hlavičkou Mladé filharmonie Dvořákovy Prahy – Orchestrální akademie Kroměříž realizovat. A to pod vedením dirigenta Tomáše Netopila, s lektory z české filharmonie a studenty Pražské konzervatoře doplněné dalšími studenty uměleckých škol a frekventanty různých orchestrálních akademií českých profesionálních orchestrů.

Proces přípravy koncertu je sice přizpůsoben aktuálním podmínkám, ale celá letošní improvizovaná realizace  je demonstrací odhodlání projekt v původně zamýšlené podobě ve spolupráci Akademie klasické hudby  s Letní hudební akademií Kroměříž uvést v život.

Repertoár

Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 9 d moll, op. 125, Sólisté: Simona Šaturová, Markéta Cukrová, Petr Nekoranec a Jan Martiník / Pražský filharmonický sbor, sbormistr Lukáš Vasilek

Umělecké vedení projektu, dirigent
Tomáš Netopil

Tomáš Netopil je šéfdirigent a hudební ředitel Essenské filharmonie a hlavní hostující dirigent České filharmonie.

Elektronická přihláška