Nejen na téma umění diskutovali naši hosté v kině Nadsklepí

Nejen na téma umění diskutovali naši hosté v kině Nadsklepí

Sobotní beseda v kině Nadsklepí, která se zabývala tématem umění, hudebního vzdělávání a práce s talentem, proběhla pod moderátorskou taktovkou Tomáše Netopila. O své zkušenosti, zážitky i „perličky z natáčení“ se podělili Barbara Maria Willi, Michaela Fukačová, Ivo Kahánek, David Mareček a Adam Plachetka.

Během besedy se hosté v sále dozvěděli mnoho informací o různých přístupech k hudebnímu vzdělání, ale třeba také, jak se diskutující vyrovnávají s trémou. Například David Mareček ji vnímá jako určitý indikátor, který může být motivující nebo naopak paralyzující.

Ivo Kahánek na sebe prozradil, že jeho babička na něm již v kolébce zkoušela, zdali má hudební talent. Barbaru Marii Willi posadil prvně za varhany farář v kostele a až později definitivně propadla cembalu. Michaela Fukačová si od hudby během koronavirové pauzy odpočinula opět u hudby, jen violoncello vyměnila za klavír. Neformální a přátelský charakter besedy zpestřily i dcery Adama Plachetky, které bezprostředně pochodovaly po sále. Jejich tatínek mimo jiné přiznal, že nucenou pauzu si s nimi doma velmi užívá.

Fotografie z besedy najdete na našem profilu na Facebooku zde.