Třetí ročník Letní hudební akademie Kroměříž bude delší

Kroměřížská hudební akademie bude v roce 2020 členěna na orchestrální a sólové obory, což s sebou nese také její prodloužení na 13 dní. Zájemci o studium i příznivci hudby si už teď mohou zapsat do kalendáře datum 10. – 22. srpna 2020. V těchto dnech se v Kroměříži uskuteční už třetí ročník mezinárodní Letní hudební akademie založené dirigentem Tomášem Netopilem.

Program Letní hudební akademie zahájí orchestrální akademie (10. – 16. srpna 2020), která vznikne ve spolupráci s Akademií klasické hudby, pořadatelem festivalu Dvořákova Praha.

Sólová akademie potom proběhne od 15. do 22. srpna 2020 a oproti předchozím ročníkům přidává nové obory studia i nové lektory, kterými opět budou špičkoví čeští interpreti.

Pro širokou veřejnost nabídne Letní hudební akademie nově festival Hudební Kroměříž. Jeho hudební část představí tři koncertní řady – symfonickou, komorní a rodinnou. Hudba se opět dostane například do Květné zahrady, nádherné památky UNESCO, ale také přímo do ulic města. Plánuje se také open air koncert.
Mimo to se chystají i další doprovodné aktivity, jako happeningy, workshopy a přednášky. Podrobný program zveřejníme už v listopadu.