Přihláška do orchestrální akademie

Přihláška do orchestrální akademie

Určeno studentům konzervatoří, vysokých hudebních škol a mladým umělcům ve věku 15 – 24 let z ČR i zahraničí. Zájemci mohou zasílat PŘIHLÁŠKY, včetně náležitostí a nahrávky          do 28. 2. 2020. 

Studenty vyberou lektoři jednotlivých nástrojových skupin – přední hráči ČESKÉ FILHARMONIE.

Co jako student Orchestrální akademie získám?
  • 7 dní soustředění orchestru v Kroměříži, dělené i hromadné zkoušky, vedení hráčů ČF a dirigenta Tomáše Netopila, zkoušky orchestru v Praze – tj celkem 18 frekvencí obnášejících minimálně 35 hodin výuky. Student Orchestrální akademie získá výjimečnou orchestrální zkušenost, možnost sdílení zážitků, inspirativní prostředí historického města Kroměříž a zkušenost s účinkováním na prestižním mezinárodním festivalu klasické hudby Dvořákova Praha.
  • odehraji 2 koncerty pod vedením dirigenta Tomáše Netopila /Kroměříž, Dvořákova Praha/
  • ubytování v Kroměříži a v Praze
  • možnost účastnit se jako divák doprovodného koncertního programu LHAK, společná setkání s lektory a hosty LHAK, možnost využít aktivity rozvoje osobnosti hudebníka
  • vybraní studenti mohou získat stipendium
  • každý student získá osvědčení o absolvování OA
Kurzovné 9.000,- Kč / 350 euro

Orchestrální akademii pořádá Akademie klasické hudby (pořadatel MHF Dvořákova Praha) ve spolupráci s mezinárodní Letní hudební akademií Kroměříž.

Studenti orchestrální akademie vystoupí jako členové MLADÉ FILHARMONIE DVOŘÁKOVY PRAHY v rámci MHF Dvořákova Praha 2020.

Termíny realizace Orchestrální akademie

10. – 16. 8. 2020 – orchestrální akademie / Kroměříž /
16. 8. – Koncert ve Skleníku Květné zahrady / Kroměříž /
11. – 13. 9. 2020 – orchestrální akademie / Praha /
13. 9. – Koncert na MHF Dvořákova Praha 2020

Repertoár

Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 9 d moll, op. 125

Sólisté: Simona Šaturová, Markéta Cukrová, Petr Nekoranec a Jan Martiník / Pražský filharmonický sbor, sbormistr Lukáš Vasilek

Umělecké vedení projektu, dirigent
Tomáš Netopil

Tomáš Netopil je šéfdirigent a hudební ředitel Essenské filharmonie a hlavní hostující dirigent České filharmonie.

Elektronická přihláška

Aktivní účastník - ORCHESTRÁLNÍ AKADEMIE - MFDP

 

Osobní údaje

Aktuální studium


Dosažené úspěchy

Nahrávka požadovaného repertoáru
Vaše fotografie

Připojte soubor (jpg - max. 1 MB)*

* povinné údaje

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, fotografie a nahrávek pořadatelem a jeho smluvních partnerů na tomto projektu, k účelům nutným pro proces realizace Vaší účasti na projektu Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy a na Letní hudební akademii Kroměříž - tj. ke komunikaci, evidenci zájemců o studium a studentů, propagaci projektů pořadatele, propagaci studenta a výběru studentů ke studiu, propagaci aktivit projektu, kde student účinkuje.

V první fázi Vám formou automatické odpovědi potvrdíme přijetí přihlášky. Některé e-mailové schránky mohou automatickou odpověď vyhodnotit jako nevyžádanou poštu (SPAM). Prosíme, zkontrolujte si tuto složku a nastavte si filtr ve Vašem emailu tak, aby e-maily z této adresy nebyly považovány za SPAM. Děkujeme.