Robert Kozánek

Robert-Kozánek

Robert Kozánekpozoun

Robert Kozánek je první pozounista České filharmonie a aktuálně je také pedagogem JAMU, kde získal v roce 2011 titul docent.

Studoval na Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž, následně na HAMU Praha. Jako student se účastnil kurzů pod vedením prof. M. Becquet. V roce 2001 absolvoval půlroční stáž na Guildhall School of Music Londýn (prof. S. Wills). Stal se laureátem mezinárodních soutěží: Ženeva 1998, Gdaňsk 1999, Markneukirchen 2002, Cheju 2002, Lieksa, Helsinki (ITA) 2003.

Robert Kozánek sólově účinkoval s Filharmonií Plzeň, brněnskou filharmonií, FBM Zlín, PKF, SOČR a dalšími.

Je členem komorních souborů SHŽ ČF, Brass 6, Kumpanovi muzikanti. Na svém kontě má tři sólová profilová CD a osmnáct nahrávek s komorními soubory.

Robert Kozánek osobně

Na léta studií v Kroměříži vzpomínám nesmírně rád. Byla sice někdy velmi bouřlivá, ale zato ohromně intenzivní a inspirující. Proto jsem šťastný, že se mohu po letech opět vrátit a předat dál něco z toho, co jsem se zde naučil. Trombonová třída kroměřížské konzervatoře vždy patřila a stále ještě patří k absolutní špičce v naší republice, proto je naším cílem dále propagovat tuto ojedinělou fascinující tradici.

V roli pedagoga jsem nesmírně rád a těší mne, že mohu předávat své zkušenosti, které jsem nabyl nejen na našich školách, ale i při studiu v zahraničí a především také na mezinárodních soutěžích, kterých jsem se jako student pravidelně účastnil.

U svých žáků si nejvíce cením toho, že téměř všem se podařilo najít uplatnění v oboru, jinými slovy – studium trombonu bylo to správné životní rozhodnutí, které udělali a za svým cílem kráčejí odhodlaně dál, hudebním životem profesionálů.